تخفیف 65 درصدی فروش زمین مسکن مهر هشتگرد/شرایط خرید عرصه با سفته فراهم شد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم-عکس انواع میوه - عکس انواع میوه

تخفیف 65 درصدی فروش زمین مسکن مهر هشتگرد/شرایط خرید عرصه با سفته فراهم شد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم-عکس انواع میوه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی حاجی‌زاده با بیان این‌که طرح مسکن مهر برای خانه‌دار کردم قشر کم درآمد جامعه اجرایی شد، اظهار کرد:‌ بر این اساس تسهیلات با بهره‌ کم تزریق شد به علاوه این زمین اجاره 99 ساله محاسبه شد تا قیمت تمام شده مساکن به حداقل برسد.

وی افزود: با توجه به مصوبات دولت و دستورالعمل‌های ابلاغی  وزارت راه و شهرسازی طرح‌های خوبی تدوین شده تا بر اساس آن مردم هم صاحب اعیان باشند هم عرصه (زمین).

وی با اعلام این‌که عرصه به صورت نقدی و اقساط قابل خریداری است، ادامه داد:‌در صورت خرید نقدی متقاضی مشمول 30 درصد تخفیف خواهد شد. در خرید قسطی نیز متقاضی 20 درصد به‌صورت نقد و مابقی در اقساط 5 ساله دریافت خواهد شد.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت عمران هشتگرد با بیان این‌که متقاضیانی که در روش قسطی چک نداشته باشند می‌توانند از طریق سفته اقدام به خرید عرصه کنند، افزود: برای دستگاه‌های حمایتی و بهزیستی علاوه بر تخفیف 30 درصدی، دولت 20 درصد دیگر برای آنها تخفیف قائل شده است. برای موارد خاصی هم این مجوز به هیئت مدیره داده‌اند 15 درصد تخفیف اعمال شود.

حاجی‌زاده با اشاره به این‌که برای پروژه‌هایی که 50 درصد متقاضیان برای خرید عرصه مراجعه کنند 15 درصد تخفیف موارد خاص اعمال خواهد شد، اظهار کرد:‌  100 درصد منابع حاصل از فروش عرصه واحدهای مسکن مهر صرف تکمیل پروژه‌ها و توسعه شهر در حوزه های زیربنایی و روبنایی می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که خرید زمین مسکن مهر برای متقاضیان ارزش افزوده مناسبی را به دنبال دارد، گفت: از سوی دیگر با توجه به بهره‌برداری از مترو طی ماه‌های آینده، افزایش چند درصدی قیمت را باعث شده است. به طور قطع با نزدیک تر شدن به زمان افتتاح و بهره‌برداری از مترو هشتگرد قیمت‌های مسکن و به تبع آن قیمت کارشناسی زمین واحدهای این طرح افزایش می‌یابد.

وی در ادامه به تمهیدات شرکت عمران هشتگرد برای جذب سرمایه بخش خصوصی خبر داد و با اشاره به این‌که تاکنون 4 قرداد سرمایه‌گذاری امضا شده که پروژه‌های آن تا آخر تابستان به بهره‌برداری می‌رسد، یادآور شد: 25 تفاهمنامه نیز در شرف عقد قرارداد قرار دارد که در بخش‌های رفاهی، تجاری، بازار روز، فضای سبز و ورزشی اجرا خواهد شد.

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت عمران هشتگرد با اشاره به برنامه وزارت راه و شهرسازی برای تولید و عرضه مسکن گفت:‌ در این برنامه در شهر جدید هشتگرد 18 هزار واحد مسکونی در سال جاری ساخته می شود.

*قیمت 10 تا 17 میلیون تومانی عرصه مسکن مهر

حاجی زاده در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که قیمت زمین واحدهای مسکن مهر چه رقمی است،‌ افزود:‌ سال گذشته میانگین قیمت زمین‌های مسکن مهر 6 تا 10 میلیون تومان بود که امسال بر اساس قیمت کارشناسی بین  10 تا 17 میلیون تومان است. به گفته وی، موقعیت و توپوگرافی پروژه‌ها در قیمت عرصه واحدهای مسکن مهر تاثیرگذار است. در حال حاضر  متقاضیان فازهای 3 و 4 با توجه به مرغوبیتی که دارند قیمت بالاتری را باید برای خرید زمین پرداخت کنند.

وی همچنین با تاکید بر این‌که مالکانی که عرصه مسکن مهر را خریداری می‌کنند نقل و انتقال آنرا بدون مشکل انجام می‌دهند، گفت: هم‌اکنون هر مترمربع واحد مسکن مهر 99 ساله حدود 2 میلیون تومان و واحدهای خودمالکی بین 3.5 تا 5 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

وی تصریح کرد: قیمت زمین در شهر جدید هشتگرد که شرکت عمران برای آن فراخوان می‌دهد برای هر مترمربع یک تا 1.5 میلیون تومان است.

انتهای پیام/

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار