شرایط هشدار مصرف زیاد برق برای اغلب نقاط کشور/ محدوده زرد در 20 استان+نقشه- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم-عکس انواع میوه - عکس انواع میوه

شرایط هشدار مصرف زیاد برق برای اغلب نقاط کشور/ محدوده زرد در 20 استان+نقشه- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم-عکس انواع میوه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بررسی میزان مصرف برق در میانه روز جاری نشان می دهد گرمای هوا، مصرف برق در اغلب نقاط کشور را به شرایط هشدار رسانه است.

طبق گزارش امروز توانیر، نقاط سبز در نقشه, مناطقی را با مصرف متعادل و عادی نشان می دهد و بیانگر آن است که مشترکان در این مناطق با صنعت برق همکاری بیشتری دارند.

براساس نقشه امروز برق، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، گلستان، استان مازندران و مناطق غرب مازندران، گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، البرز، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد  و فارس در منطقه سبز قرار دارند.

همچنین رنگ قرمز در این نقشه نشان دهنده مناطقی است که میزان مصرف برقشان به بیش از حد مجاز رسیده است.

در حال حاضر کلانشهر مشهد و استان سمنان در منطقه قرمز قرار دارند  و ضروریست ساکنین این نواحی با کاهش حداقل 10 درصد از برق مصرفی خود شرایط را برای تداوم تامین برق پایدار در این بخشها امکان پذیر نمایند.

این گزارش می افزاید، بقیه نقاط کشور در منطقه زرد قرار دارند که نشان دهنده مناطقی است که مصرف برق آنها روبه افزایش است  و مشترکان در این مناطق  می توانند با کاهش حداقل 5 درصد از میزان برق مصرفی خود، در وضعیت  سبز و پایدار قرار گیرند ..

برپایه این گزارش، مشترکان می توانند برای کاهش میزان مصرف برق در پیک روزانه که از ساعت 12 تا 16 تعیین شده است از دور کند کولرهای آبی استفاده ، کولرهای گازی و سایر وسایل سرمایشی را روی درجه 24 تنظیم کنند.

همچنین مشترکان با عدم استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو،جارو برقی،ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت های مذکور و یا انتقال آن به ساعت های پایانی شب یا اوائل صبح، می توانند در کاهش مصرف برق نقش بسزایی داشته باشند.

انتهای پیام/

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار