ششمین عرضه اولیه امسال بازار سهام انجام می‌شود- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم-عکس انواع میوه - عکس انواع میوه

ششمین عرضه اولیه امسال بازار سهام انجام می‌شود- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم-عکس انواع میوه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعداد 40میلیون سهم شرکت دارویی ره‌آورد تامین چهارشنبه این هفته (12 تیر) به عنوان ششمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه خواهد شد.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 300 تا 315 تومانی برای هر سهم و با سهمیه 330سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه خواهد شد. ضمن این که متعهد خرید در این عرضه اولیه نیز شرکت سرمایه‌گذاری هامون شمال و شرکت کارگزاری صبا تامین با سقف تعهد خرید حداکثر 25 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه است.

این شرکت در 11 آبان سال 83 ثبت و از همین تاریخ فعالیت را آغاز کرد و با در اختیار داشتن سهم یک درصدی در بازار جهانی تولید کننده انحصاری مواد اولیه پلیمری در ایران و خاورمیانه است.

همچنین سرمایه اولیه این شرکت در بدو تاسیس 10 میلیون تومان بوده که طی سه مرحله افزایش سرمایه به 20 میلیارد تومان رسیده است.99.9 درصد سهام این شرکت با 122 نیروی انسانی،متعلق به سرمایه گذاری دارویی تامین(تیپیکو) و شرکت های اوزان، توفیق دارو، داروی اکسیر و توزیع داروپخش هر کدام سهم 0.00166 درصدی دارا هستند.

مرکز اصلی شرکت نیز واقع در تهران و کارخانه در شهرستان ساوه شهرک صنعتی کاوه واقع شده و در حال حاضر شرکت جز واحدهای تجاری فرعی سرمایه گذاری دارویی تامین به شمار می رود.

این گزارش می‌افزاید: تا کنون تعداد دو میلیارد سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین با نماد معاملاتی “تاصیکو” در روز نهم اردیبهشت با کشف قیمت 220 تومان در بورس، تعداد 52 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت کشت و صنعت شریف‌آباد با نماد معاملاتی “زشریف” در روز 31 اردیبهشت‌ با کشف قیمت 420 تومان در فرابورس، تعداد 40 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران با نماد معاملاتی “دکپسول” در روز 5 خرداد با کشف قیمت 570 تومان در فرابورس، تعداد 200 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت پلی پروپیلن جم با نماد معاملاتی”جم پیلن” در روز 27 خرداد با کشف قیمت 2250 تومان در بورس و تعداد 130 میلیون سهم معادل 10 درصد از سهام شرکت سیمرغ با نماد معاملاتی “سیمرغ” در روز 2 تیرماه با کشف قیمت 510تومان در بورس عرضه اولیه شده‌اند.

انتهای پیام/

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار