«صادرات رانتی»|صادرات آبنبات با شکر یارانه ای اسمش صادرات نیست- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم-عکس انواع میوه - عکس انواع میوه

«صادرات رانتی»|صادرات آبنبات با شکر یارانه ای اسمش صادرات نیست- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم-عکس انواع میوه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد رضا مودودی در جمع خبرنگاران با اشاره به صادرات ١٢ میلیون دلار آبنبات در سال ٩٧ اظهار کرد: تحلیل های ما نشان داد که سال گذشته مقادیر قابل توجهی آبنبات، شکلات، بیسکویت و ماکارونی که با ارز ارزان قیمت تولید شده بودند صادرات آنها سواستفاده از منابعی بود که میبایست در اختیار مردم قرار میگرفت.
وی اضافه کرد: صادرات این اقلام درحالی صورت گرفت که به طور مثال در سنوات گذشته به هیچ وجه تا این اندازه صادرات آبنبات نداشتیم و در شرایطی که صادرات شکر ممنوع بود، صادرات آن انجام شد.
سرپرست سازمان توسعه تجارت افزود: صادرات این اقلام نوعا صادرات نیست و نمی‌تواند اسم آنها را صادرات گذاشت لذا ما این موضوع را تحت بررسی قرار دادیم و در شرایطی که باید برای صادرات این اقلام، عوارض اخذ می‌شد ولی متاسفانه این اتفاق نیفتاد.
وی گفت: یک راه برای مقابله با این موارد، ممنوع کردن صادرات این اقلام است ولی مرزهای کشور که میلیاردها دلار کالای قاچاق از آنها وارد می‌شود این ظرفیت را دارد که این حجم کالا نیز خارج شود لذا باید منشأ این اتفاقات و سیاست‌های ارزی اصلاح شود.
انتهای پیام/

 

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار