ملاحظات عراقی‌ها را در مورد پروژه ریلی شلمچه-بصره درک می‌کنیم- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم-عکس انواع میوه - عکس انواع میوه

ملاحظات عراقی‌ها را در مورد پروژه ریلی شلمچه-بصره درک می‌کنیم- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم-عکس انواع میوه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سعید رسولی در نشست سه جانبه راه آهن‌های ایران،‌عراق و سوریه اظهار کرد: در خصوص خط آهن شلمچه-بصره مسائل و نقطه نظرات طرف عراقی را درک می‌کنم،  الان در معرض اتخاذ یک تصمیم استراتژیک قرار داریم باید برای حرکت به سمت جلو تصمیم بگیریم.

وی با بیان این‌که هدف بزرگ ما اقتصاد ریلی سه کشور است که باید هر چه سریع‌تر نقطه اتصال برقرار شود به موضوع مورد اشاره مدیرعامل راه آهن عراق در خصوص سرمایه‌گذار و پیمانکار این پروژه اشاره کرد و افزود: مسئله فرعی در ساخت خط‌آهن شلمچه- بصره پیمانکار است.البته به لحاظ ملاحظات اجرایی باید ابعاد پیمانکار به لحاظ اهلیت مالی و فنی محرز شود کمااین‌که این شرایط برای ما محرز شده و پس از آن مذاکرات با بیناد مستضعفان انجام شده است.

وی تاکید کرد:‌ پروژه‌های داخل خاک عراق باید با کیفیت انجام شود؛ خط آهن شلمچه-بصره پروژه مشترک و مرزی است و دغدغه‌ها برای هر دو طرف است و ملاحظات عراقی‌ها را درک می‌کنیم.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که بنیاد مستضعفان یکی از بنگاه‌های بزرگ اقتصادی ایران است، اظهار کرد: این پروژه کار بسیار کوچکی برای بنیاد است و فقط برای تسریع در ساخت این نهاد را به خدمت گرفته است.

سعیدی با اعلام این‌که راه آهن جمهوری اسلامی ایران ضمانت این کار را پذیرفته است، گفت: به همین دلیل طرف شما وزارت راه و شهرسازی است و یقین داشته باشید که وزیر راه با جدیت این موضوع را پیگیری می‌کند.

وی این را هم گفت که بنیاد مستضعفان همسایه ما است و اگر لازم است می‌خواهیم که طرف عراقی امروز با مدیران این بنیاد مذاکره کنند تا در خصوص توانایی‌های ان مطمئن شوند.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی پروژه اتصال سربندر (بندر امام خمینی) به خرمشهر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تاکید کرد: باید با همکاری و هم‌افزایی و با توجه به تاکید طرف عراقی و سوریه‌ای ساخت خط‌آهن شلمچه-بصره را عملیاتی کنیم.

انتهای پیام/

 

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار