پیشرفت عربستان و کویت در مذاکرات بر سر یک میدان نفتی مورد منازعه- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم-عکس انواع میوه - عکس انواع میوه

پیشرفت عربستان و کویت در مذاکرات بر سر یک میدان نفتی مورد منازعه- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم-عکس انواع میوه

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، عربستان و کویت به تازگی پیشرفت‌هایی در مذاکرات طولانی مدت خود در مورد حل منازعه میدان نفتی مشترک داشته اند. روزانه 500 هزار بشکه نفت می توان از این میدان نفتی تولید کرد .
عربستان و کویت ماه گذشته در ریاض مذاکرات در مورد مسائل حاکمیتی در این منطقه به اصطلاح بی طرف را پیش بردند که می‌تواند منجر به قراردادی درباره از سرگیری تولید نفت از این میادین شود .
این منطقه بی‌طرف در 1922 برای پایان دادن به نزاع ارضی بین عربستان و کویت ایجاد شد. طبق اطلاعات اداره اطلاعات انرژی آمریکا ، در 2015 ظرفیت تولید نفت از این منطقه 600 هزار بشکه در روز بود که به طور متوسط بین کویت و عربستان تقسیم می شد. میانگین تولید از این منطقه بی‌طرف قبل از بسته شدن دو میدان خفیج و وافدا در 2014 و 2015 حدود 500 هزار بشکه در روز بود .
این دو کشور عضو اوپک حالا در حال پیش‌نویس مدارک جدید هستند تا برای نشست بعدی آماده شوند . انتظار می رود این نشست در همین ماه در کویت برگزار شود .
خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفته بود عربستان انتظار دارد با کویت به قراردادی برای از سرگیری تولید نفت از این منطقه بی طرف در سال جاری برسد .
حتی اگر دو طرف برای تولید از این منطقه به توافق برسند، مشخص نیست تولید چه زمانی آغاز می شود، با چه سرعتی پیش می رود و با توجه به اینکه این میادین نفتی 5 سال است بسته شده اند، چقدر تولید می کنند .
500 هزار بشکه نفت اضافی در روز می‌تواند به نگرانی عرضه نفت در خاورمیانه با توجه به کاهش تولید ایران و ونزوئلا و جنگ در لیبی کمک کند ولی این نفت اضافی به مازاد ذخایر جهان اضافه می شود ، در حالی که اوپک سعی دارد در بحبوحه ضعف تقاضای جهانی به خاطر جنگ تجاری چین و آمریکا و کندشدن اقتصاد جهان، این ذخایر را با تمدید توافق کاهش تولید تا 2020، پایین بیاورد .
انتهای پیام/161

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار